IGroup odwiesza prospekt

Katarzyna Latek
opublikowano: 07-10-2008, 00:00

Jest decyzja — spółka chce jednak emisji akcji. Wcześniej myślała o odłożeniu oferty, a prace nad prospektem zawiesiła.

Jest decyzja — spółka chce jednak emisji akcji. Wcześniej myślała o odłożeniu oferty, a prace nad prospektem zawiesiła.

Internet Group zwróciła się do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o wznowienie postępowania w sprawie zatwierdzenia prospektu emisyjnego. Prospekt trafił do komisji już w marcu tego roku. Internet Group chciała wtedy wyemitować do 10,9 mln akcji zwykłych serii G o wartości nominalnej 1,2 zł. Obecnie kapitał spółki dzieli się na 32,75 mln akcji.

W sierpniu KNF zawiesiła prace na wniosek samej spółki. Prezes firmy Jan Ryszard Wojciechowski tłumaczył wtedy, że warunki rynkowe nie sprzyjają przeprowadzeniu oferty publicznej. Szykował nawet plan B (mówił o nim na łamach "PB"), czyli rolowanie zadłużenia spółki i zdobycie dodatkowego finansowania z banków. Zapowiadał wtedy jednak, że decyzja ta nie jest ostateczna. Wczoraj nie udało nam się z nim skontaktować.

Giełdowa grupa, która zajmuje się reklamą, marketingiem i mediami, potrzebuje pieniędzy na spłatę zadłużenia. Dług zaciągnęła na przejęcie firmy Call Center Poland. Jego obsługa obciążała wyniki finansowe. W drugim kwartale związane z tym koszty finansowe netto wynosiły 1,32 mln zł.

Firma zapowiadała nawet, że po trzecim kwartale może zweryfikować prognozy. W tym roku chciała mieć 13,2 mln zł zysku netto (w zeszłym roku 8,88 mln zł), a przychody na poziomie 416,12 mln zł (248,50 mln zł). Zmiana prognoz miała być skutkiem opóźnienia emisji akcji serii G.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / IGroup odwiesza prospekt