"IHT": Decyzja Luksemburga - sygnał, iż traktat spełnia oczekiwania społeczeństw UE

Polska Agencja Prasowa SA
11-07-2005, 09:27

Komentując wynik niedzielnego referendum w Luksemburgu w sprawie unijnej konstytucji, "International Herald Tribune" w poniedziałkowym wydaniu cytuje słowa przewodniczącego Komisji Europejskiej, Jose Manuela Barroso, iż jest to "zdecydowany sygnał, że traktat spełnia oczekiwania unijnych społeczeństw".

Komentując wynik niedzielnego referendum w Luksemburgu w sprawie unijnej konstytucji, "International Herald Tribune" w poniedziałkowym wydaniu cytuje słowa przewodniczącego Komisji Europejskiej, Jose Manuela Barroso, iż jest to "zdecydowany sygnał, że traktat spełnia oczekiwania unijnych społeczeństw".

    Zdaniem "International Herald Tribune", nie wiadomo, w jakim stopniu wynik głosowania w Luksemburgu wpłynie na inne kraje UE, a przede wszystkim, czy przekona je, że unijny traktat nie jest już martwy. Zdaniem luksemburskiego premiera, Jeana-Claude'a Junckera, nadal możliwe jest przyjęcie traktatu.

    "Gdyby Luksemburg powiedział +nie+, Europa pogrążyłaby się w bardzo poważnym kryzysie. Dziś, gdy Luksemburg powiedział +tak+, Europa nadal pozostaje w kryzysie, jednakże rysuje się nadzieja. Istnieje szansa na przyjęcie europejskiej konstytucji" - cytuje gazeta słowa Junckera.

    "International Herald Tribune" podkreśla, że Luksemburg, jeden z założycieli UE, zdecydował się przeprowadzić referendum w sprawie unijnej konstytucji, mimo że badania opinii publicznej wskazywały na topniejące poparcie dla traktatu w tym tradycyjnie proeuropejskim państwie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / "IHT": Decyzja Luksemburga - sygnał, iż traktat spełnia oczekiwania społeczeństw UE