Immoeast kupił biurowiec w Pradze, wartość inwestycji sięgnęła 110 mln euro

ISB
07-08-2007, 15:16

Austriacki deweloper Immoeast kupił budynek biurowy Centrum Gamma w czeskiej Pradze. Wartość tej inwestycji wyniosła 110 mln euro. Budynek ten, o powierzchni użytkowej 42,8 tys. m. kw., jest już czwartym obiektem przejętym przez Immoeast w praskim kompleksie biurowym BB Centrum, co  oznacza, że austriacki deweloper jest właścicielem ponad połowy całego kompleksu, podała spółka w komunikacie we wtorek.

"Budynek [Gamma] wynajęty jest już na 10 lat w całości przez renomowany koncern telekomunikacyjny Telefonica. Oprócz powierzchni biurowych znajdują się tam również m.in. powierzchnie handlowe i restauracje. Łączna wartość inwestycji Immoeast w ten biurowiec wyniosła 110 mln euro" - podano w komunikacie.

Zakup BB Centrum Gamma jest częścią programu inwestycyjnego firmy Immoeast na rok obrotowy 2007/08. Już w I kwartale tego roku obrotowego (maj-lipiec br.) łączna wartość inwestycji Immoeast wyniosła 6 mld euro, czyli połowę planowanych nakładów inwestycyjnych spółki, której akcje notowane są na giełdach w Wiedniu i Warszawie.

Portfel inwestycyjny Immoeast w Czechach obejmuje 89 obiektów o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 1,4 mln m. kw. Inwestycje w Czechach stanowią 14,5% wszystkich zrealizowanych przez Immoeast, co daje naszym południowym sąsiadom drugie miejsce po Rumunii w całym portfelu grupy.

Zysk brutto Immoeast w roku obrotowym 2006/2007, kończącym się 30 kwietnia br., wzrósł do 645,5 mln euro, o 252,8, zaś operacyjny zwiększył się o 246,4% do 541,3 mln euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Immoeast kupił biurowiec w Pradze, wartość inwestycji sięgnęła 110 mln euro