Infor zatrudni 500 osób w nowo otwieranym centrum we Wrocławiu

ISBNews
opublikowano: 14-04-2016, 17:37

Infor - dostawca aplikacji biznesowych - otworzy Center of Excellence (CoE) we Wrocławiu. Zatrudni w nim 500 osób do końca 2018 roku, podała firma.

"Zadaniem ośrodka będzie wsparcie firmy w procesie przechodzenia do technologii cloud oraz rozszerzenie zakresu usług dla klientów. W nowym Centrum do końca 2018 roku pracować będzie 500 osób, w działach: rozwoju oprogramowania, usług wdrożeniowych, wsparcia technologii cloud i działań operacyjnych oraz obsługi klientów" - czytamy w komunikacie.

Dotychczas firma Infor posiadała w Polsce biuro w Krakowie i współpracowała z lokalnymi partnerami wspierającymi ponad 700 klientów na rynku polskim - to m.in. Grupa Apator, Grupa Kęty, Huta Stalowa Wola, Lubiana, Rafako, Zakłady Tłuszczowe "Kruszwica".

"Infor wybrał Wrocław na siedzibę najnowszego europejskiego CoE, ponieważ jest to miasto z dynamicznie rozwijającym się sektorem technologicznym, pełne utalentowanych ludzi, władających wieloma językami i interdyscyplinarnymi umiejętnościami, a także ze względu na światowej klasy uczelnię techniczną. Wrocławskim CoE pokieruje Artur Sawicki, skuteczny menedżer z bogatym doświadczeniem w sektorze technologicznym. Rekrutacja pracowników już się rozpoczęła" - czytamy dalej.

Infor, którego klientami są m.in.: Boeing, Ferrari, GlaxoSmithKline, Lockheed Martin i SAS (Scandinavian Air Service), ma 62 biura w całej Europie. Wrocław będzie trzecim CoE w Europie - dołączy do istniejących już w Barcelonie i w Pradze, podano również.

Infor tworzy aplikacje biznesowe, wspierające wszystkie procesy klientów, z wykorzystaniem wiedzy naukowej z wybranych branż, udostępniane w technologii cloud. Firma zatrudnia 14 000 pracowników, obsługuje klientów w ponad 200 krajach i regionach, zapewniając automatyzację krytycznych procesów w branżach takich, jak: służba zdrowia, produkcja, sektor mody, dystrybucja, hotelarstwo, sprzedaż detaliczna i sektor publiczny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane