Introl spada, Kapral kupi

ZK
opublikowano: 27-06-2008, 00:00

Miarka się przebrała. Po ostatnich spadkach główny udziałowiec zacznie kupować akcje. Możliwy jest też buy-back.

Miarka się przebrała. Po ostatnich spadkach główny udziałowiec zacznie kupować akcje. Możliwy jest też buy-back.

Notowania grupy wyspecjalizowanej w automatyce przemysłowej spadały wczoraj po południu nawet o ponad 18 proc. i tylko nieznacznie przekraczały 5 zł.

— To ja zaczynam kupować akcje — od razu zareagował zaskoczony Wiesław Kapral, przewodniczący rady nadzorczej i główny akcjonariusz Introla.

Jego zdaniem, w spółce wszystko toczy się normalnie, ostatnio nie było żadnych istotnych komunikatów. A w przyszłości, choć nie tej najbliższej, można się co najwyżej spodziewać dobrych wieści.

— Przy tych cenach nasze akcje to bardzo dobry interes — twierdzi Wiesław Kapral.

Zapewnia, że ani on, ani jego wspólnik Józef Bodziony (razem mają 80 proc. głosów na WZA) papierów nie sprzedają i nie zamierzają sprzedawać. Tylko ci dwaj panowie wzięli zresztą udział w środowym walnym zgromadzeniu. Nie przyjechał nikt od inwestorów finansowych.

— Nikt, z kim mam kontakt, nie planuje wychodzić z firmy. Może jakiś drobny akcjonariusz musi spłacić kredyt i sprzedaje papiery, nie patrząc na kurs — rozważa szef rady.

Jeszcze w połowie czerwca, kiedy po pierwszych spadkach akcje Introla były wyceniane po 7 zł, Wiesław Kapral sugerował, że rozważy złożenie wniosku o buy-back. Wtedy nie chciał tego nazywać deklaracją.

— Musimy bardzo poważnie zastanowić się nad skupem własnych akcji. Zapytam prawników, jak to się ma do celów zapisanych w prospekcie — zapowiada Wiesław Kapral.

Introl ma sporo wolnej gotówki (około 20 mln zł). W prospekcie deklarował, że przeznaczy ją na przejęcia. Szef rady uważa jednak, że starczy i na przejęcia, i na buy-back.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy