Jak rozmnożyć nasze pieniądze

Martyna Mroczek
28-11-2008, 00:00

Na tej stronie opisujemy wybrane przez nas nowości inwestycyjne.

AIG TFI

Subfundusz Akcji Nowa Europa

Nowy subfundusz w 90 proc. inwestuje w akcje spółek notowanych na giełdach Europy Wschodniej — Polski, Czech, Słowacji, Węgrzech i Słowenii. Pozostałe 10 proc. aktywów lokowanych jest w rynek pieniężny oraz w krótkoterminowe papiery dłużne.

Rekomendacja "PB":

Dla tych, którzy lubią smak ryzyka i wierzą w rozwój gospodarek tzw. nowych krajów unijnych.

Bank BPH

Lokata rekomendacyjna

Depozyt oprocentowany o 2 proc. wyżej niż standardowe lokaty terminowe, czyli 9 proc. w skali roku dla lokaty trzymiesięcznej; 9,5 proc. dla półrocznej i 10 proc. dla rocznej. Warunkiem skorzystania z promocyjnego oprocentowania jest założenie lokaty i zarekomendowanie jej (na ten sam termin) znajomemu, który nie korzysta jeszcze z usług Banku BPH.

Rekomendacja "PB":

Dla tych, którzy oprócz gotówki mają też wielu przyjaciół z oszczędnościami.

Wealth Solutions i Benefia

TUnŻ Vienna Insurance Group

Sprint IV

Produkt strukturyzowany w formie ubezpieczenia, zwolniony z podatku, ze stuprocentową gwarancją kapitału. Premia roczna od 18 proc. do 22 proc. Wynik oparty na notowaniach pięciu globalnych korporacji, właścicieli takich marek, jak: Milka, Smirnoff czy Game Boy. Minimalna wpłata: 10 tys. zł.

Rekomendacja "PB":

Dla tych, którzy wierzą, że notowania globalnych koncernów mają duże możliwości wzrostu.

ING

Optima

Produkt inwestycyjny połączony z ubezpieczeniem na życie, ze składką jednorazową, stuprocentową gwarancją kapitału i zwolniony z podatku. Gwarantowany zysk 4 proc. rocznie, dodatkowy zależy od wyników inwestowania środków w ramach umowy. W trakcie trwania umowy można wypłacać do 20 proc. pieniędzy. Minimalna wpłata: 10 tys. zł. Czas trwania inwestycji: 3-4 lata.

Rekomendacja "PB":

Dla tych, którzy planują długoterminową inwestycję i nie lubią ryzykować.

Obligacje Skarbu Państwa

Produkt stary jak świat, ale jego nowe oprocentowanie zaskakuje. Obligacje nie dość, że nie wiążą się z ryzykiem, to stały się całkiem zyskowne. Dla papierów dwuletnich oprocentowanie jest stałe i wynosi 6,25 proc., a dla trzy-, cztero- i dziesięcioletnich zmienne: w pierwszym okresie odsetkowym wynosi odpowiednio 6,38 proc., 7 proc. i 7,50 proc.

Rekomendacja "PB":

Dla tych, którzy w niepewnych czasach najbardziej cenią bezpieczeństwo inwestycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Martyna Mroczek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Jak rozmnożyć nasze pieniądze