Joseph Wancer prezesem po fuzji, Sławomir Sikora odchodzi z PBK

23-04-2001, 17:31

Joseph Wancer, dotychczasowy prezes krakowskiego Banku Przemysłowo-Handlowego, zostanie prezesem banku powstałego w wyniku fuzji BPH z warszawskiem Powszechnym Bankiem Kredytowym. Taką decyzję podjął Bank Austria, kontrolowany przez niemiecki HypoVereins Bank. PBK poinformował o odejściu wiceprezesa Sławomira Sikory.

W nowym zarządzie znajdą się ponadto Alexander Picker (odpowiada za integrację), Udo Clesius (zarządzanie ryzykiem kredytowym) i Niels Lundorff (pion finansowy) - podał PBK w poniedziałkowym komunikacie. Zapowiedziano, że w najbliższym czasie bank poda nazwiska kolejnych członków zarządu, tym razem o lokalnym rodowodzie.

Bank nie podał informacji na temat przyszłych losów Andrzeja Podsiadły, obecnego prezesa PBK. Z komunikatu wynika jedynie, że pozostanie on szefem banku w okresie przed fuzją.

Wiadomo już natomiast, że z warszawskiego banku odchodzi "numer dwa" - wiceprezes Sławomir Sikora. Jego miejsce w zarządzie nowej instytucji zajmie Jacek Mościcki (do niedawna szef polskiego Creditanstalt), który będzie odpowiadał za bankowość korporacyjną.

MK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Joseph Wancer prezesem po fuzji, Sławomir Sikora odchodzi z PBK