JP Morgan AM: wojna handlowa nie zakończy się w tym roku

opublikowano: 09-01-2019, 15:18

Na globalnych rynkach panuje optymizm spowodowany nadzieją na osiągnięcie porozumienia między USA i Chinami. Stratedzy JP Morgan Asset Management nie wierzą jednak, że najważniejsze problemy zostaną rozwiązane.

- Uważam, że porozumienie musiałoby być bardzo daleko idące aby rynki naprawdę odetchnęły z ulgą – powiedziała w CNBC Karen Ward, główna strateg rynkowa w JP Morgan Asset Management. - Niestety, nie przypuszczam, że wojna handlowa zniknie z naszego horyzontu w tym roku – dodała.

Analiza danych przeprowadzona przez JP Morgan Asset Management wskazała jasno, że zarówno w USA, jak i Chinach przemysł przetwórczy odczuł negatywne skutki konfliktu handlowego. Mike Bell, strateg globalnego rynku w JP Morgan Asset Management uważa, że jest jasne iż tempo wzrostu gospodarczego osłabnie w USA w 2019 roku. Na koniec roku nie będzie przekraczać 2 proc.

- W krótkiej perspektywie recesja wciąż wydaje się mało prawdopodobna – powiedział Ward.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu