Kanada: 150 pracowników szpitala zwolnionych za udział w wyłudzeniu

opublikowano: 11-07-2019, 20:58

Pracownicy prowadzonego przez Baycrest Health Sciences szpitala w Kanadzie uczestniczyli w jednym z największych w historii kraju wyłudzeń świadczeń.

Wśród ok. 150 pracowników zwolnionych z powodu oszustwa znalazły się m.in. pielęgniarki i salowe. Audyt wykazał, że przez osiem lat trwał zorganizowany proceder wyłudzania świadczeń, m.in. poprzez realizację fałszywych recept na sprzęt rehabilitacyjny. Całkowitą kwotę wyłudzenia szacuje się na ok. 5 mln USD. Śledczy ustalili, że jeden z pracowników zdołał wyłudzić ponad 100 tys. USD, a wielu innych ok. 25 tys. USD.

Władze szpitala nie wniosły jak dotąd oskarżeń kryminalnych. Przedstawiciel policji, z którym konsultowały sprawę podkreślił, że gdyby dotyczyła bezpieczeństwa publicznego, „decyzja zostałaby przejęta”, ale ponieważ tak nie było „piłka jest po stronie szpitala”.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Sky News

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy