Kazachstan i Czechy przyłączą się do projektu ropociągu Odessa-Brody-Gdańsk

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-06-2005, 19:43

Premier Ukrainy Julia Tymoszenko powiedziała w piątek w Dęblinie (Lubelskie), że do projektu budowy ropociągu Odessa-Brody-Gdańsk przyłączają się Kazachstan i Czechy.

Premier Ukrainy Julia Tymoszenko powiedziała w piątek w Dęblinie (Lubelskie), że do projektu budowy ropociągu Odessa-Brody-Gdańsk przyłączają się Kazachstan i Czechy.

    "Jestem przekonana, że ten projekt ma realną przyszłość" - powiedziała Tymoszenko na konferencji prasowej po spotkaniu z premierem Markiem Belką.

    Jak dodała, do tego projektu włączył się Kazachstan. "Dzisiaj podczas rozmów z premierem Czech otrzymaliśmy potwierdzenie, że to państwo również dołącza się do tej sprawy. Zatem inwestorzy czescy też będą uczestniczyć w realizacji tego projektu" - podkreśliła. 

    Szef polskiego rządu przypomniał, że UE przyznała pieniądze na tzw. studium wykonalności przedłużenia ropociągu z Brodów do Płocka. Pracuje polsko-ukraińska grupa ekspertów, ktora omawia wszystkie sprawy związane z ropociągiem, w tym finansowania i ewentualnych odbiorców ropy. 

   Według Belki i Tymoszenko, Kazachstan zadeklarował gotowość sprzedaży ropy, która popłynęłaby ropociągiem Odessa-Brody-Płock. "To jest ważny krok w kierunku urealnienia tego projektu" - powiedział polski premier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu