KE zatwierdziła 45,6 mln euro dofinansowania na modernizację kolei do Balic

ISBnews
opublikowano: 01-10-2014, 16:44

Komisja Europejska (KE) zatwierdziła 45,6 mln euro dofinansowania na wartą 83 mln euro modernizację połączenia kolejowego łączącego podkrakowskie lotnisko Balice z centrum Krakowa. Zmodernizowany zostanie 10-kilometrowy odcinek istniejącej linii kolejowej Krajów Główny – Mydlniki – Balice. Jego realizacja ma się zakończyć do marca 2015 roku, podała KE.

"Modernizacja linii kolejowej między krakowskim lotniskiem a centrum miasta będzie mieć pozytywny wpływ na gospodarczy rozwój regionu małopolskiego. Lotnisko w Krakowie, które jest jednym z ośmiu polskich lotnisk należących do Transeuropejskiej Sieci Transportowej, będzie bardziej łatwiej dostępne dla mieszkańców i odwiedzających, a region stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny turystycznie i biznesowo." - powiedział Komisarz UE ds. polityki regionalnej Johannes Hahn, cytowany w komunikacie.

Inwestycja jest realizowana w ramach programu Infrastruktura i Środowisko i finansowana z osi priorytetowej „Transport przyjazny środowisku". Unia Europejska, poprzez Fundusz Spójności, sfinansuje 45,6 milionów euro z inwestycji o całkowitej wartości 83 mln euro, podano również.

Projekt przewiduje budowę lub modernizację torów, rozjazdów, peronów, przejazdów kolejowych, infrastruktury technicznej, sygnalizacji i systemów dowodzenia i kierowania, sieci trakcyjnej oraz przystanków. Decyzja o współfinansowaniu tego projektu odnosi się do perspektywy finansowej na lata 2007-2013.

Inwestycja polegająca na modernizacji linii i budowie przystanku kolejowego przy terminalu lotniska jest obecnie w realizacji.

KE przypomina, że Polsce przyznano około 67 mld euro w ramach polityki spójności w latach 2007-2013 oraz 77,3 mld euro (wg cen bieżących) na lata 2014-2020.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KE zatwierdziła 45,6 mln euro dofinansowania na modernizację kolei do Balic