KLG Plastik z Bydgoszczy potrzebny nie tylko w kraju

MAR
opublikowano: 27-12-2011, 00:00

Liderzy w regionach: kujawsko-pomorskie

Kujawsko-pomorska Gazela Biznesu numer dwa inwestuje w park maszynowy i systematycznie zwiększa grupę odbiorców.

Grupa odbiorców. Naszymi klientami są firmy z branży medycznej, motoryzacyjnej, elektrycznej i elektronicznej. Dostarczamy im gotowe podzespoły lub formy wtryskowe. Zajmujemy się też obróbką powierzchniową — mówi Bogumił Wilamowski, prokurent KLG.

Działająca od 2004 r. bydgoska spółka KLG z tworzywami sztucznymi jest za pan brat. Jej działalność zapoczątkował mariaż zajmującego się przetwórstwem tworzyw niemieckiego Keune & Lauber z polskim przedsiębiorstwem narzędziowym GGS technologies z Bydgoszczy.

Prezes KLG — Robert Gołębiowski żartuje, że był to mariaż wieloletniego doświadczenia z obszernymi kontaktami handlowymi i przyznaje, że zaowocował on sukcesem.

Po siedmiu latach działalności bydgoska Gazela Biznesu może pochwalić się dynamicznie rosnącą grupą klientów. Władze spółki podkreślają, że od ubiegłego roku powiększyło się ono o blisko 30 proc.

— We wrześniu 2010 r. uruchomiliśmy nową halę produkcyjną, wymieniliśmy również park maszynowy. W tym roku kontynuujemy rozbudowę części produkcyjnej. W efekcie nasze moce produkcyjne zwiększyły się prawie o 50 proc. — mówi Bogumił Wilamowski, prokurent KLG.

Nowoczesne maszyny oraz optymalizacja procesów produkcji stawiają bydgoską spółkę w gronie firm stosujących najbardziej zaawansowane techniki przetwarzania tworzyw sztucznych w Europie.

miejsce w rankingu ogólnopolskim 39

WYNIKI 2010 r. Zatrudnienie 92 osoby Przy chody 24,71 mln zł Zysk netto 4,20 mln z

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu