Czytasz dzięki

Klimczak: Trzaskowski byłby lepszy, najważniejsze to zasypać podziały

opublikowano: 12-07-2020, 22:35

Polska jest podzielona na pół i nie można już dłużej dzielić i trzeba zacząć zasypywać rowy, bo może dojść do nieszczęścia – mówi Artur Klimczak, prezes Getin Noble Banku.

Wynik wyborów skomentował dla „PB” Artur Klimczak, prezes Getin Noble Banku:

Artur Klimczak, prezes Getin Noble Banku
Zobacz więcej

Artur Klimczak, prezes Getin Noble Banku fot. ARC

Minimalne zwycięstwo urzędującego prezydenta, które pokazało badanie exit polls nie ucieszyło Artura Klimczaka, prezesa Geitn Noble Banku. 

- Po pierwsze uważam, że bardzo poważnie należy potraktować wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego sprzed kilku lat, że cała władza w ręce jeden partii stanowi zagrożenie dla demokracji. Po drugie, prezydent Andrzej Duda powiedział, żeby przed głosowaniem zastanowić się czy lepiej jest teraz czy 5 lat temu. Patrząc na sytuację banków obecnie i przed pięciu laty musiałem zagłosować na Rafała Trzaskowskiego. I po trzecie,  od młodzieńczych lat moim idolem byle Ronald Reagan. W sytuacjach wyboru, zastanawiałem się co on by zrobił. Sądzę, że  bez entuzjazmu zagłosowałby też za Rafałem Trzaskowskim – mówi Artur Klimczak. 

Jego zdaniem atmosfera polityczna wymaga działania. 

- Niezależnie od ostatecznego wyniku wyborów można stwierdzić, że zwycięzca nie uzyska silnego mandatu wyborczego, że Polska jest podzielona na pół i nie można już dłużej dzielić i trzeba zacząć zasypywać rowy, bo może dojść do nieszczęścia. Żyjemy w jednym kraju,  nie możemy podzielić się na NRD i RFN a z Warszawy zrobić Berlin Zachodni – dodaje Artur Klimczak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane