Czytasz dzięki

Goliszewski: Oczekuję od prezydenta wetowania złych ustaw dla biznesu

  • DI
opublikowano: 12-07-2020, 22:21

Oczekuję, że prezydent wzniesie się ponad bieżącą politykę i zasypie podziały – mówi Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club, przewodniczący Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC.

Wynik wyborów skomentował dla „PB” Marek Goliszewski, prezes BCC:

Marek  Goliszewski
Zobacz więcej

Marek Goliszewski fot. Marek Wiśniewski

Od Prezydenta RP oczekuję przestrzegania zasad demokracji i wolnego rynku. Wetowania ustaw uchwalanych w nocy przez Sejm. Blokowania ustaw, które stawiają przedsiębiorcę w roli podejrzanego. Zainicjowania zawarcia między partiami, rządem, związkami zawodowymi i pracodawcami Paktu Antykryzysowego. Upodmiotowienia Rady Dialogu Społecznego. Zobowiązania TVP do realizacji misji publicznej. Zażegnania wojny z Unią Europejską. Promowania współpracy rządu  z przedsiębiorcami w ratowaniu finansów publicznych. Ograniczenia pozycji Państwa jako gracza gospodarczego, wypychającego sektor prywatny i zniechęcającego prywatnych inwestorów do wykładania własnych pieniędzy na nowe miejsca pracy i podatki do państwowego budżetu. Redukcji liczby kontroli i koncesji, walki z szarą strefą, pozapłacowych kosztów pracy. Także likwidacji procederu zmuszania Spółek Skarbu Państwa do wykładania pieniędzy na cele związane z polityką. Poparcia dla zastępowania węgla energią wiatrową i słoneczną oraz inicjatywy opracowania nowej strategii imigracyjnej, przyjaznej obcokrajowcom. I nowego Kodeksu Pracy.

Oczekuję od Prezydenta, że wzniesie się nad bieżącą politykę i będzie Prezydentem wszystkich Polaków, zasypując ogromne podziały w rodzinach, środowiskach i w społeczeństwie.

Mimo wszystko, spodziewam się realizacji powyższego od prezydenta Andrzeja Dudy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane