Czytasz dzięki

Kostrzewa: Prezydent powinien dbać o prawo i relacje z UE

opublikowano: 12-07-2020, 21:43

Przez ostatnie 5 lat Andrzej Duda skupił się na realizacji oczekiwań swojego obozu politycznego, nierzadko ignorując porządek konstytucyjny, prawo unijne, głosy ekspertów czy protesty społeczne.

Wynik wyborów skomentował dla "PB" Wojciech Kostrzewa, szef Polskiej Rady Biznesu: 

Wojciech Kostrzewa
Zobacz więcej

Wojciech Kostrzewa fot. Forum

Niezależnie od tego, kto wygra, dla przedsiębiorców jest najważniejsze, żeby Głowa Państwa zapewniła jak najlepsze relacje z Unią Europejską i pilnowała wysokich standardów uchwalania prawa, zwłaszcza w obszarze gospodarki i praworządności. Przez ostatnie 5 lat Andrzej Duda skupił się tymczasem na realizacji oczekiwań swojego obozu politycznego, nierzadko ignorując porządek konstytucyjny, prawo unijne, głosy ekspertów czy protesty społeczne. Jego ewentualna wygrana to najprawdopodobniej kontynuacja takiego kursu. Z kolei zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego dałoby nadzieję na większą stabilność legislacyjną i poprawienie nadszarpniętych relacji międzynarodowych, co ma kluczowe znaczenie dla rozwoju polskiego biznesu. W jego kampanii pojawiły się też ważne obietnice dla przedsiębiorców: zapowiedź konsultacji projektów ustaw gospodarczych czy weta dla podwyżki podatków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Polecane