Kogo szukają pracodawcy?

DI
opublikowano: 22-10-2009, 12:10

Odpowiedź na to pytanie przynosi raport serwisu szybkopraca.pl, dotyczący III kw. 2009 r. Uprzedzamy – najwięcej osób szukały firmy budowlane.

W trzecim kwartale 2009 r. w serwisie szybkopraca.pl pojawiło się ok. 6,4 tys. ogłoszeń. 15 proc. z nich dotyczyło właśnie budownictwa.

„Na ten wynik składa się zwiększenie liczby inwestycji infrastrukturalnych i komercyjnych. Wiele z nich jest dofinansowanych przez środki unijne. Sprzyja to zwiększaniu zatrudnienia w tej branży” – czytamy w komunikacie.

W dalszej kolejności poszukiwani byli specjaliści od sprzedaży (9 proc. ogłoszeń) oraz z branży edukacyjnej, usług i handlu (po 6 proc.).

Spójrzmy na inny podział ofert – pod względem zawodów. Największy odsetek ogłoszeń kierowany jest do pracowników fachowych i fizycznych (27 proc.). Na drugim miejscu uplasowali się specjaliści z wykształceniem ścisłym i technicznym (20 proc.). 12 proc. ofert dotyczyło specjalistów od marketingu i sprzedaży. Co dwudziesta oferta dotyczyła osób ze świata finansów.

Na koniec pytanie – gdzie szukać pracy? Najwięcej ofert pochodziło z Dolnego Śląska (16 proc.). Na kolejnych miejscach znalazły się Mazowsze i Śląsk (po 14 proc.) Najmniej ofert pochodziło z Podlasia (1 proc.).

DI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu