Komisja chce obciąć budżet KRRiT o kolejne 5 mln zł

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-01-2006, 14:26

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych opowiedziała się we wtorek za ograniczeniem środków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) o dalsze 5 mln zł oraz za przeznaczeniem tej kwoty na promocję turystyki. Komisja opiniuje poprawki do projektu budżetu na 2006 r.

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych opowiedziała się we wtorek za ograniczeniem środków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) o dalsze 5 mln zł oraz za przeznaczeniem tej kwoty na promocję turystyki. Komisja opiniuje poprawki do projektu budżetu na 2006 r.

Wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska przypomniała, że już po I czytaniu projektu budżetu środki na KRRiT zostały obniżone o połowę. Z 18,6 mln zł zaplanowanych w projekcie, zostało 9,6 mln zł. "Oznacza to, że Rada nie posiada żadnych środków na wydatki pozapłacowe, a środki na wynagrodzenia i pochodne wynagrodzeń zostały ograniczone o ok. jedną trzecią" - powiedziała.

"Zmniejszenie budżetu Rady o dalsze 5 mln zł oznacza, że KRRiT praktycznie nie będzie w stanie funkcjonować" - ostrzegła wiceminister.

Zadaniem Komisji jest opiniowanie poprawek, ostateczną decyzję podejmie Sejm, który ma głosować nad poprawkami 24 stycznia. W tym terminie zaplanowano III czytanie projektu budżetu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane