Komisja ds. PZU przesłucha b. dyrektorów z Ministerstwa Skarbu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-02-2005, 20:58

Byli dyrektorzy departamentu spółek strategicznych i instytucji finansowych Ministerstwa Skarbu: Hubert Kierkowski i Karol Miłkowski będą przesłuchiwani przez sejmową komisję śledczą ds. zbadania prawidłowości prywatyzacji PZU w czwartek.

Byli dyrektorzy departamentu spółek strategicznych i instytucji finansowych Ministerstwa Skarbu: Hubert Kierkowski i Karol Miłkowski będą przesłuchiwani przez sejmową komisję śledczą ds. zbadania prawidłowości prywatyzacji PZU w czwartek. 

Hubert Kierkowski był dyrektorem departamentu spółek strategicznych i instytucji finansowych od 16.02.1998r. do 30.11.1999r. Szefował zespołowi negocjującemu umowę prywatyzacyjną PZU. Po odejściu z resortu skarbu był wiceprezesem zarządu Stoczni Gdynia. Obecnie toczy się proces prze Sądem Rejonowym w Gdyni, w którym trzej byli członkowie zarządu Stoczni Gdynia są oskarżeni o to, że nadużywając swoich stanowisk i związanych z nimi uprawnień działali na szkodę stoczni i doprowadzili do ponad 30 mln zł strat.

Karol Miłkowski był od 2.10.2000 do 16.10.2001 p.o. dyrektora departamentu spółek strategicznych i instytucji finansowych. Od 17.10.2001 do 28.02.2002 był dyrektorem tego departamentu. Miłkowski jest obecnie sekretarzem generalnym Inicjatywy dla Polski, ugrupowania założonego przez byłą minister skarbu Aldonę Kamelę-Sowińską. Kamela-Sowińska pracowała w ministerstwie skarbu w latach 1998-2001.

Kolejni świadkowie, którzy stawią się przed komisję, ale dopiero pod koniec lutego, to b. wiceminister skarbu Alicja Kornasiewicz oraz b. szef PZU Władysław Jamroży.

Posłowie ustalili, że czas zadawania pytań  świadkowi przez jednego posła będzie wynosił 15 minut w pierwszej turze i 8-10 w drugiej turze przesłuchania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane