Koniec wieloletniego sporu wokół terminala na Okęciu

opublikowano: 08-08-2018, 15:31
aktualizacja: 08-08-2018, 15:51

Ugodą zakończył się trwając od 2009 r. spór między konsorcjum z udziałem Budimeksu a Portami Lotniczymi. Chodzi o rozliczenie budowy terminala pasażerskiego na lotnisku Chopina.

Spór toczył się przed sądem arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Stronami ugody są Ferrovial Agroman, działający przez oddział w Polsce, Budimex (jego główny akcjonariuszem jest Ferrovial) oraz Estudio Lamela, a także Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. 

Terminal 2 na lotnisku Chopina
Zobacz więcej

Z opóźnieniem:

Terminal 2 na lotnisku Chopina Fot. Michal Dyjuk _ FORUM

Udział Budimeksu w konsorcjum wynosił 40 proc.

Szczegółów ugody nie podano. Budimex zaznaczył jedynie, że jest ona korzystna dla obu stron sporu i może mieć pozytywny wpływ na wyniki finansowe, co będzie dokładnie oszacowane po końcowym rozliczeniu kontraktu przez Ferrovial w trzecim kwartale 2018 r.

"Na mocy ugody zapłata przez PPL na rzecz Konsorcjum obejmuje należności wyłącznie z tytułu zrealizowanych robót i dostaw, w tym z tytułu kwot zatrzymanych" - dodano.

- Trwający dziewięć lat spór z Budimeksem i konsorcjum udało się zakończyć na warunkach satysfakcjonujących wszystkie strony. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu Prokuratorii Generalnej oraz dobrej woli prezesa Budimeksu – komentuje Mariusz Szpikowski, prezes PPL.

Na mocy ugody strony zrzekły się wzajemnie wszelkich pozostałych roszczeń objętych  postępowaniem przed sądem arbitrazowym oraz zniosły wzajemnie koszty postępowania.

"Zrzeczenie Konsorcjum nie obejmuje roszczeń o zapłatę przez PPL na rzecz Konsorcjum kwoty wynikającej z ugody" - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu