Kontrakty do Iraku, obsługiwane przez Bank Millennium, sięgnęła 1 mld USD

Internet Securities
opublikowano: 14-02-2006, 11:04

Wartość kontraktów eksportowych do Iraku, obsługiwanych przez Bank Millennium, przekroczyła 1 mld USD, podał bank w komunikacie.

Wartość kontraktów eksportowych do Iraku, obsługiwanych przez Bank Millennium, przekroczyła 1 mld USD, podał bank w komunikacie.

„Bank Millennium informuje, iż łączna wartość kontraktów eksportowych do Iraku, których obsługa finansowa realizowana jest przez Bank Millennium SA, we współpracy z Irackim Bankiem Handlowym (Trade Bank of Iraq, TBI) – przekroczyła poziom 1 mld USD”

W okresie ponad dwóch lat od rozpoczęcia działalności Trade Bank of Iraq, Bank Millennium obsłużył blisko 500 kontraktów eksportowych do Iraku. Beneficjentami instrumentów wystawianych przez bank w ich ramach były firmy-eksporterzy z ponad 30 krajów świata, podał bank.

Jak podkreślił Paweł Rawa, dyrektor Departamentu Instytucji Finansowych Banku Millennium, nie było wśród nich dotychczas firm polskich.

„Bardzo niewiele z nich wystartowało z sukcesem w przetargach organizowanych przez irackie agendy i przedsiębiorstwa, upoważnione do dokonywania zakupów za granicą, finansowanych ze środków irackiego budżetu” – powiedział Rawa, cytowany w komunikacie.

Bank Millennium jest członkiem międzynarodowego konsorcjum bankowego, utworzonego w 2003 roku, którego zadaniem jest wsparcie działalności Irackiego Banku Handlowego, jako instytucji finansowej odpowiedzialnej za dokonywanie rozliczeń kontraktów, zawieranych pomiędzy irackimi importerami (głównie ministerstwami, agendami rządowymi i przedsiębiorstwami państwowymi) oraz zagranicznymi eksporterami towarów i usług do tego kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane