We wtorek o godz. 13:03 indeks Dow Industrials DJI zwyżkuje o 0,12 proc., indeks S&P 500 zalicza aprecjację o 0,24 proc., a indeks Nasdaq idzie w górę o 0,40 proc.
Główne indeksy Wall Street zakończyły tydzień spadkami w piątek, a niektórzy inwestorzy zrealizowali zyski po miesiącach wzrostów.
Akcje amerykańskie gwałtownie wzrosły w 2023 r., a indeks S&P 500 odnotował wzrost o 16,6 proc. od początku roku, napędzany optymizmem związanym ze sztuczną inteligencją i nadziejami na miękkie lądowanie największej gospodarki świata.
Zarówno Bank of America, jak i JPMorgan w zeszłym tygodniu porzuciły swoje prognozy dotyczące recesji w USA.
Inwestorzy koncentrują się na czwartkowym odczycie cen konsumpcyjnych w USA, który może dostarczyć wskazówek co do ścieżki polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej po tym, jak piątkowy raport o zatrudnieniu ponownie rozpalił obawy, że bank centralny może dłużej utrzymywać stopy procentowe na wyższym poziomie.
Rosnące rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, które często osłabiają atrakcyjność akcji, również pozostawały w centrum uwagi inwestorów, a rentowność 10-letnich obligacji szła w górę przed rekordową refundacją przez Departament Skarbu w wysokości 103 mld USD.
Akcje wzrostowe i technologiczne, takie jak Amazon i Nvidia zyskują odpowiednio 0,8 proc. i 1,1 proc. w handlu przedsesyjnym, podczas gdy Apple, najcenniejsza firma na świecie, zwyżkuje 0,5 proc. po gwałtownych stratach w poprzedniej sesji po słabych wynikach sprzedaży iPhone'ów.