Kontrakty zapowiadają dalszy ciąg wzrostów

opublikowano: 05-11-2020, 13:55

Wartość kontraktów na indeksy amerykańskich rynków akcji idzie wyraźnie w górę sygnalizując kontynuację wzrostów z poprzedniej sesji.

Na około dwie godziny przed rozpoczęciem sesji kontrakt na średnią Dow Jones rósł o 1,4 proc., na S&P500 zwiększał wartość o 1,8 proc., a na Nasdaq 100 szedł w górę aż o 2,6 proc. Na nastroje rynku nadal najmocniej wpływają wybory w USA. Inwestorzy uważają, że obecna sytuacja, czyli Biały Dom prawdopodobnie dla Joe Bidena i Senat dla Republikanów, to dobre rozwiązanie z punktu widzenia rynku. Nie pozwoli na agresywne działanie prezydenta w obszarze podatków i regulacji, czego się najbardziej obawiano.

Bloomberg

Indeks dolara spada aż o 0,8 proc. Sprzyja to notowaniom złota, którego kurs na rynku futures rośnie o 1,5 proc. do 1925,10 USD. Ropa WTI tanieje o 0,7 proc. do 38,86 USD. Przed sesją podane zostaną jeszcze dane o tzw. nowych bezrobotnych. Oczekiwany jest spadek ich liczby o ok. 19 tys. do 732 tys. O 20:00 czasu polskiego podany zostanie wynik posiedzenie FOMC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane