Kontrakty znów sygnalizują spadki na rynkach akcji USA

opublikowano: 21-04-2020, 13:43

Dalsze zawirowania na rynku ropy nie sprzyjają poprawie nastrojów inwestorów.

Dzień po pierwszym w historii spadku ceny amerykańskiej ropy poniżej zera nastroje inwestorów nie poprawiają się, bo zawirowania na rynku surowca wciąż się utrzymują. Kontrakt na Średnią Przemysłową Dow Jones spada o ponad 400 pkt., czyli 1,8 proc. Kontrakt na S&P00 traci 1,4 proc., a na Nasdaq 100 idzie w dół o 0,8 proc.

Majowy kontrakt na ropę WTI pokazuje znów ujemną cenę, wynoszącą ok. 6 USD dla chętnych do wzięcia baryłki. Rynek bardziej jednak niepokoi potężna przecena ropy WTI z wiodącego od wtorku, czerwcowego kontraktu. Obecnie cena baryłki spada o 23 proc. do 15,67 USD. Mocno tanieje także ropa Brent. Jej kurs spada o 16 proc. do 21,39 USD. Wcześniej schodził nawet poniżej 20 USD.

Duża przecena ropy zwiększa obawy dotyczące stanu globalnej gospodarki, która znalazła się w głębokim kryzysie z powodu pandemii koronawirusa. Inwestorzy nie mają ochoty na podejmowanie ryzyka, co widać m.in. w umocnieniu dolara amerykańskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane