Koreańczycy kupili biurowiec w Warszawie za 70 mld wonów

opublikowano: 02-01-2020, 11:35

Eugene Investment & Securities Co. wszedł na europejski rynek nieruchomości kupując biurowiec Feniks w Warszawie za ok. 70 mld wonów (ok. 230 mln zł), donosi Korean Investors.

Południowokoreański broker odkupił biurowiec od niemieckiej firmy Patrizia za pośrednictwem JR AMC Co. z Seulu. Warunki finansowania transakcji nie są obecnie znane, informuje Korean Investors.

Siedmiokondygnacyjny Feniks jest w całości wynajęty. Większość biurowca zajmuje Bank Ochrony Środowiska. Nieruchomość ma generować 8,6 proc. zwrotu rocznego.

Korean Investor zwraca uwagę, że do transakcji doszło dwa lata po tym jak dwie inne małe koreańskie firmy finansowe przejęły Cedet w Warszawie za 183 mld wonów. W jego ocenie, z powodu niskich zwrotów oczekiwanych w Londynie, Paryżu i Berlinie, koreańscy inwestorzy coraz częściej przyglądają się możliwości osiągnięcia lepszych wyników na rynku nieruchomości biurowych w Polsce, Czechach i na Węgrzech. W lipcu ubiegłego roku JR AMC wszedł na rynek środkowej Europy kupując nieukończone Nordic Light Trio w Budapeszcie za 42,3 mln EUR.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, koreaninvestors.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu