Koreańczycy zadbali w Chinach o kobalt dla fabryki akumulatorów w Polsce

opublikowano: 11-04-2018, 08:58
aktualizacja: 11-04-2018, 09:02

Południowokoreański LG Chem uzgodnił stworzenie dwóch joint venture z chińskim Zhejiang Huayou Cobalt, aby zapewnić sobie dostawy kobaltu do akumulatorów litowo-jonowych, które mają być produkowane w Polsce i Chinach, pisze Reuters.

W związku z rosnącą popularnością aut elektrycznych kobalt jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych materiałów. Zgodnie z zawartym porozumieniem, LG Chem przeznaczy 239,4 mld wonów do 2020 roku na stworzenie joint ventures, które mają od tego roku uruchomić produkcję 40 tys. ton rocznie prekursora i katod. Będą one następnie trafiać do fabryk akumulatorów do aut elektrycznych w Chinach i Polsce.

LG Chem buduje fabrykę akumulatorów do aut elektrycznych w Kobierzycach pod Wrocławiem. Zakład ma produkować 100 tys. baterii rocznie i być największy w Europie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Koreańczycy zadbali w Chinach o kobalt dla fabryki akumulatorów w Polsce