Kupujący odzyskują siły na światowych parkietach

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 22-07-2008, 00:00

Poniedziałek dobrze zaczęli inwestorzy w Azji. Główne tamtejsze indeksy poszybowały o ponad 3 proc. To sugerowało udany początek dnia również w Europie. Jednak pierwsze minuty handlu odbyły się pod dyktando sprzedających. Podaż była odpowiedzią na wyniki oferty akcji brytyjskiego banku hipotecznego HBOS. Zaledwie 8,3 proc. walorów nowej emisji zostało objętych przez dotychczasowych akcjonariuszy. Bank mimo to uzyskał 4 mld GBP, które sfinansują straty poniesione w segmencie kredytowym. Przeciwwagą okazały się m.in. lepsze od prognozowanych wyniki Bank of America.

Huragan w rejonie Zatoki Meksykańskiej doprowadził do wzrostu cen ropy. Z miejsca wsparło to notowania koncernów paliwowych. W górę szły notowania BP, Total czy Shell. Wzięciem cieszyły się też papiery czołowych spółek wydobywczych. Powody do zadowolenia mieli akcjonariusze BHP Billiton oraz Anglo American i Rio Tinto. Kurs aluminium odbił od miesięcznego minimum.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy