Kurs bitcoina wzrósł do najwyższego poziomu od czerwca

opublikowano: 30-03-2023, 15:39
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Kurs bitcoina wspiął się z powrotem powyżej poziomów obserwowanych tuż przed ostatnimi sankcjami regulacyjnymi w Stanach Zjednoczonych. Inwestorzy działający na rynku kryptowalut po raz pierwszy od ponad dziewięciu miesięcy postawili sobie za cel osiągnięcie poziomu 30 tys. USD przez największą walutę cyfrową – podaje agencja Bloomberg.

Adobe Stock

Notowania bitcoina wzrosły w czwartek aż o 2,7 proc., docierając do poziomu 29 171 USD w azjatyckich godzinach handlu. Cena największej kryptowaluty w ciągu ostatnich godzin niewiele się zmieniła, oscylując wokół pułapu 28 612 USD. Czerwiec zeszłego roku był ostatnim okresem, kiedy bitcoin kosztował 30 tys. USD.

Wzrost apetytu na ryzyko na światowych rynkach pomógł podnieść ceny kryptowalut, ponieważ inwestorzy obstawiają, że szczyt stóp procentowych jest bliski, a zawirowania w bankach będą dalej słabnąć. Kurs bitcoina zaliczył już w tym roku aprecjację o ponad 70 proc., po spadku o 64 proc. w 2022 roku.

W poniedziałek kurs bitcoina osiągnął 10-dniowe minimum po tym, jak Binance, największa na świecie giełda kryptograficzna, została pozwana przez amerykańską komisję nadzoru finansowego Commodity Futures Trading Commission za rzekome złamanie zasad handlu i instrumentów pochodnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Bloomberg

Polecane