Kurs MFO wystrzelił po szacunkowych wynikach

opublikowano: 27-04-2021, 17:31

Giełdowy producent wyrobów ze stali szacuje w I kwartale dwukrotnie większy zysk i 61-procentowy wzrost przychodów. Komunikat zwrócił uwagę inwestorów.

Wartość akcji notowanego na GPW MFO, lidera rynku zimnogiętych profili stalowych, rosła podczas wtorkowej sesji nawet o 13 proc. do 40 zł. Tym samym kapitalizacja przekracza 260 mln zł. To efekt komunikatu dotyczącego szacunkowych wyników za I kw. 2021 r.

Większa sprzedaż dzięki inwestycjom i cenom stali

Spółka podała, że uzyskała 176,4 mln zł przychodów (wzrost o 61 proc. w porównaniu do średniej wielkości w analogicznym okresie w ciągu trzech ostatnich lat), 23,7 mln zł zysku operacyjnego (+127,3 proc.) oraz 19 mln zł netto (+114,5 proc.).

– Zakończyliśmy wart 40 mln zł program inwestycyjny na lata 2017-20, który znacząco zwiększył moce produkcyjne. Zaczynamy zwiększać stopień ich wykorzystania i dzięki temu zwiększamy sprzedaż. Do tego dochodzi niespotykany dotąd wzrost cen stali, który jest głównym składnikiem kosztowym produkcji profili, co przekłada się wprost na ich ceny – komentuje Tomasz Mirski, prezes MFO.

Dominacja dużych akcjonariuszy:
Dominacja dużych akcjonariuszy:
Tomasz Mirski, prezes MFO, jest największym akcjonariuszem spółki z 31,8-procentowym pakietem. Wśród znaczących udziałowców są jeszcze przewodniczący rady nadzorczej Marek Mirski (30,4 proc.), Goldenco Investments (13,6 proc.) oraz Santander TFI (6 proc.).
materiały prasowe

15,5 mln zł na dalszy rozwój

Firma miała w 2020 r. 428,5 mln zł (spadek o 2,3 proc. r/r), 31,2 mln zł zysku operacyjnego (-7,9 proc.) i 27 mln zł netto (+6 proc.). Jeżeli więc szacunki za I kw. 2021 r. się sprawdzą, będą stanowiły znaczną część wyniku za cały poprzedni rok.

– Patrząc na dane historyczne i porównując dotychczas raportowane wyniki szacunkowe z ostatecznymi, możemy stwierdzić, że są bardzo zbliżone i nie odbiegają od siebie znacząco w żadnej pozycji. Sądzimy, że w przypadku wyników za pierwszy kwartał będzie tak samo – mówi Tomasz Mirski.

Informuje, że przewidywany CAPEX na 2021 r. wynosi 15,5 mln zł.

– Zamierzamy skupić się na zwiększaniu wykorzystania rozbudowanych mocy produkcyjnych oraz dokończeniu projektów informatycznych i organizacyjnych w obszarze produkcji, które prowadzimy od ponad roku. Prowadzimy też mniejsze inwestycje infrastrukturalne i dotyczące parku maszynowego – wylicza prezes MFO.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane