Kurs złotego może być podatny na wahania-Rosati

ANDRZEJ WAWOK
opublikowano: 19-03-2001, 14:19

WARSZAWA (Reuters) - W najbliższych tygodniach kurs złotego może być podatny na wahania, ale nie oczekuje się by polska waluta stopniowo się osłabiała, uważa Dariusz Rosati członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP).

W ciągu ostatnich 10 dni złoty stracił prawie pięć procent wobec umacniającego się dolara i 1,5 procent wobec euro, na skutek spowolnienia polskiej gospodarki i pesymistycznych nastrojów na światowych rynkach.

Rosati zapytany, czy złoty będzie nadal się osłabiał odpowiedział:

"W najbliższym czasie kurs złotego może się wahać, ale wątpię by był to jakiś trend. To z czym mamy teraz do czynienia, to po prostu korekta po anormalnych wzrostach. To powrót do kursu średnioterminowej równowagi".

W oczekiwaniu na dalsze stopniowe obniżki stóp procentowych, na początku marca złoty osiągnął 19-miesięczne maksimum wobec dolara, oraz najwyższy w historii poziom do euro.

((Wojciech Moskwa, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANDRZEJ WAWOK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu