Le Maire: niech euroland stanie się jednym krajem

opublikowano: 13-10-2017, 10:07
aktualizacja: 13-10-2017, 10:08

Francuski minister finansów Bruno Le Maire wezwał do przekształcenia strefy euro w spójną całość, zjednoczoną i ambitną jak Stany Zjednoczone.

- Myślę, że to, czego potrzeba w strefie euro, to większa jedność i więcej ambicji – powiedział Le Maire podczas wystąpienia w Międzynarodowym Funduszu Walutowym.  – Nie chcę mówić o strefie euro. Chcę mówić o gospodarczym kontynencie – dodał.

Bruno Le Maire
Zobacz więcej

Bruno Le Maire fot. Bloomberg

Le Maire uważa, że członkowie strefy powinni naśladować spójność Stanów Zjednoczonych.

- Nie mówimy o strefie dolara. Mówimy o Stanach Zjednoczonych, które są wielkim krajem – stwierdził. – Chciałbym w niedalekiej mówić nie o strefie euro, ale o Europie, jako wielkim kraju, z wielką gospodarką, z wzrostem, z zatrudnieniem, z edukacją, z inwestycjami i innowacjami – dodał.

Zapytany przez dziennikarzy, czy 19 członków strefy euro może osiągnąć porozumienie w tych kwestiach, Le Maire odpowiedział, że będzie przekonywał partnerów Francji.

- I w tym bardzo specyficznym punkcie mogę być bardzo zdecydowany – zaznaczył.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.fr

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu