Czytasz dzięki

Lek koncernu Fujifilm ma pomagać w leczeniu zainfekowanych koronawirusem

opublikowano: 18-03-2020, 08:17

Notowania akcji japońskiego koncernu Fujifilm Holdings rosły w środę nawet o 15 proc. po tym, jak jeden z chińskich oficjeli stwierdził, że lek przeciw grypie Avigan wydaje się pomagać pacjentom z koronawirusem odzyskać zdrowie, donosi Reuters.

Avigan, znany również jako Favipirawir, jest produkowany przez spółkę zależną Fujifilm Toyama Chemical. Został zatwierdzony do stosowania w Japonii w 2014 r.

Koronawirus 2019-nCoV
Zobacz więcej

Koronawirus 2019-nCoV fot. iStock

Zhang Xinmin, urzędnik w chińskim Ministerstwie Nauki i Technologii, powiedział, że Fawipirawir skutecznie, bez wyraźnych skutków ubocznych, pomaga pacjentom z koronawirusem.

Dodał, że w badaniu klinicznym w Shenzhen, w którym wzięło udział 80 osób, pacjenci, którzy przyjmowali Favipirawir, wykazali większą poprawę stanu układu oddechowego (płuc) oraz mniej czasu zajęło badanie na ślad genomowy wirusa, w porównaniu z pacjentami, którzy nie otrzymali tego leku.

Fujifilm, produkuje Avigan tylko po otrzymaniu zamówień od rządu japońskiego. Reuters informuje, że w  2016 r. japoński rząd dostarczył Fawipirawir jako pomoc doraźną w celu przeciwdziałania epidemii wirusa Ebola w Gwinei.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane