Leoni zapowiada zwolnienie 1250 osób w zakładzie w Ostrzeszowie

PAP
12-12-2008, 09:33

Redukcję zatrudnienia z 1650 do 400 osób zapowiada spółka Leoni AG w Ostrzeszowie (Wielkopolska). Powodem planowanego zwolnienia 1250 pracowników jest mniejszy popyt, związany z kryzysem w branży samochodowej.

Leoni produkuje druty, kable i systemy okablowania do samochodów. W przesłanym PAP oświadczeniu prasowym zarząd firmy poinformował, że Leoni nie rezygnuje z zakładu w Ostrzeszowie, ale w najbliższych miesiącach musi dostosować się do zmniejszonego popytu przemysłu samochodowego.

Pierwsze umowy zawarte z 550 pracownikami na czas określony nie zostaną przedłużone do listopada 2009 r. Jak wynika z oświadczenia, w listopadzie przyszłego roku przewidywane zatrudnienie w Ostrzeszowie powinno wynieść około 400 osób.

"W przyszłości będą produkowane w zakładzie systemy okablowania dla innych producentów samochodów, niż do tej pory. Nowe projekty wymagają mniejszych mocy produkcyjnych, które (...) zapewni załoga złożona ostatecznie z około 400 osób" - napisano.

Firma Leoni notowana jest na niemieckiej giełdzie MDAX. Zatrudnia ponad 53 tys. pracowników w 34 krajach. W tym roku przewiduje osiągnięcie obrotów w wysokości 2,9 mld euro. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Leoni zapowiada zwolnienie 1250 osób w zakładzie w Ostrzeszowie