Libia ciągnie indeksy w dół

ŁO, Bloomberg, Yahoo.com
opublikowano: 22-02-2011, 23:21

Po znakomitym zeszłym tygodniu, główne indeksy traciły na fali coraz gorszych wieści z Libii.

Sytuacja społeczna w Libii odbija się na kondycji międzynarodowych rynków finansowych. Fala spadków, która dotknęła Azję i Europę, dotarła we wtorek do USA.


Najmniej tracił Dow Jones (1,4 proc.). Poważniejsze spadki zanotowały indeksy S&P 500 (2 proc.) i Nasdaq (2,7 proc.). Eskalacja napięcia w Libii podbiła cenę ropy o 6 proc., do najwyższego poziomu od ponad dwóch lat.


Humory inwestorów poprawiły dane dotyczące zaufania amerykańskich konsumentów. Wskaźnik Conference Board wzrósł w lutym do poziomu 70,4 pkt. w porównaniu z 64,8 pkt. w styczniu. To wynik najlepszy od trzech lat.


Na parkiecie tracił we wtorek amerykański gigant handlowy Wal-Mart (3,1 proc.), który poinformował o spadku sprzedaży kwartalnej w sklepach w USA.


Naprawdę ciężkie chwile miał jednak koncern HP, którego akcje -  już po zakończeniu sesji – leciały w dół nawet o ponad 8 proc. To efekt gorszych od prognoz analityków wyników spółki w pierwszym kwartale fiskalnym. Sprzedaż HP podskoczyła o 4 proc. i wyniosła 32,3 mld USD wobec prognozowanych 33 mld. W zeszłym tygodniu Dell, czyli główny rywal HP, podał, że zanotował ponad dwukrotny wzrost zysku.


Prezes HP Leo Apotheker, który przejął stery w koncernie w listopadzie ubiegłego roku, ma w ciągu najbliższych kilku tygodni przedstawić nową kompleksową strategię giganta technologicznego i największego producenta komputerów osobistych na świecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg, Yahoo.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy