Liczba zamówień w Deliveroo podwoiła się w pierwszym kwartale

ARŻ, Reuters
opublikowano: 15-04-2021, 11:47

Start-up zajmujący się dostawami żywności poinformował, że w pierwszym kwartale roku liczba zamówień dokonanych za pośrednictwem jego platformy podwoiła się, pisze Reuters.

Deliveroo Fot. Bloomberg
Deliveroo Fot. Bloomberg
Hollie Adams

Spółka podała, że liczba zamówień wzrosła o 114 proc. rok do roku do 71 milionów, a wartość transakcji brutto o 130 proc. rok do roku do 1,65 mld GBP.

Dyrektor generalny Will Shu powiedział, że popyt jest silny zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Irlandii, a także na jej rynkach międzynarodowych. Napędzają go rekordowe wzrosty liczby nowych użytkowników i regularne zamówienia obecnych.

Firma podała, że ​​utrzymuje swoje prognozy dotyczące całorocznego wzrostu wartości transakcji na poziomie od 30 do 40 proc. i marży brutto na poziomie 7,5-8,0 proc.

Deliveroo twierdzi, że trudno jest określić, w jakim stopniu wzrost był spowodowany brakiem możliwości spożywania posiłków w kawiarniach i restauracjach w okresie lockdownów. Dodało, że spodziewa się spowolnienia tempa wzrostu po złagodzeniu ograniczeń.

Start-up ma za sobą nieudaną pierwszą ofertę publiczną na giełdzie w Londynie. Jego akcje w dniu debiutu spadły o 30 proc. co skutkowało obniżeniem pierwotnej wyceny o 2 mld GBP.

Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
×
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane