Lubelskie: do wzięcia dotacje na współpracę z naukowcami

To ostatni dzwonek, aby starać się o pieniądze na szkolenia, które pomogą firmom współdziałać z jednostkami naukowymi.

Z jednej z ostatnich szans na dofinansowanie wspólnych projektów przedsiębiorców z naukowcami można skorzystać w województwie lubelskim. Trwa tam konkurs z poddziałania 8.2.1 „Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL). Do podziału jest 5 mln zł (w tym rezerwa finansowa na odwołania — 500 tys. zł).

Dofinansowanie można dostać na dwa rodzaje przedsięwzięć.Pierwszy to staże i szkolenia praktyczne dla pracowników firm w jednostkach naukowych i odwrotnie — dla pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych uczelni w przedsiębiorstwach. Drugi typ to projekty obejmujące szkolenia lub doradztwo dla pracowników firm prowadzone przez — lub z udziałem — pracowników jednostek naukowych i uczelni. Warunek: te zajęcia muszą być ukierunkowane na wprowadzenie w firmach przedsięwzięć innowacyjnych. Co istotne, w ramach konkursu mogą być realizowane projekty z komponentem ponadnarodowym.

W przedsięwzięciach może występować nawet do trzech partnerów zagranicznych. W pierwszym typie projektów komponent współpracy ponadnarodowej nie powinien przekraczać 60 proc., a w drugim — 40 proc. Przedsięwzięcia zakładające kooperacje z partnerami zagranicznymi mogą obejmować m.in. organizowanie konferencji, seminariów, przygotowanie, tłumaczenia i wydawanie publikacji oraz adaptowanie rozwiązań wypracowanych w innym kraju. Elementami projektów mogą być także wizyty studyjne. Każdy projektodawca może złożyć w naborze maksymalnie dwa wnioski o dofinansowanie. Należy to zrobić osobiście, kurierem lub pocztą w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego (UMWL).

17.10

Tego dnia o godz. 15.30 nabór wniosków zostanie zamknięty.

WIĘCEJ INFORMACJI

Departament Europejskiego Funduszu Społecznego UMWL w Lublinie Punkt Informacyjny i Naboru Wniosków ul. Czechowska 19, pokój nr 1 tel.: +81 44-16-843, infolinia 0-800-888-337 e-mail: efs@lubelskie.pl www.efs.lubelskie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Lubelskie: do wzięcia dotacje na współpracę z naukowcami