Łukaszenka: Białoruś nie będzie łapać nielegalnych imigrantów do UE

(Marek Druś)
opublikowano: 29-12-2006, 18:38

Prezydent Alaksandr Łukaszenka zapowiedział, że od 1 stycznia Białoruś nie będzie już walczyła z przenikaniem nielegalnych imigrantów przez granicę Unii Europejskiej.

Prezydent Alaksandr Łukaszenka zapowiedział, że od 1 stycznia Białoruś nie będzie już walczyła z przenikaniem nielegalnych imigrantów przez granicę Unii Europejskiej.

"Około 100 tys. nielegalnych (imigrantów) znajduje się na naszym terytorium i chce trafić do Europy. A my ich tu łapiemy. Od 1 stycznia tego już nie będzie, nikogo tu nie będziemy łapać i niech oni (w Europie) sami sobie łapią" - oświadczył podczas wizyty w Żłobinie (wschodnia Białoruś).

Prezydent zapewnił, że "odnosi się ze spokojem" do wykluczenia Białorusi przez UE z systemu preferencji handlowych w ramach sankcji ekonomicznych. Według niego przyczyną decyzji UE była konkurencja.

"Dziś trwa konkurencja i oni jej nie wytrzymali" - ocenił Łukaszenka.

UE nałożyła na Mińsk sankcje za łamanie praw pracowniczych. Białoruś jako pierwszy w historii kraj europejski została wykluczona z Powszechnego Systemu Preferencji Handlowych (ang. GSP). System dotyczy przede wszystkim wartego około 400 mln euro rocznie handlu tekstyliami, surowcami i drewnem.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Łukaszenka: Białoruś nie będzie łapać nielegalnych imigrantów do UE