Mazowiecki: Lepper w rządzie to czarny dzień w karierze politycznej prezesa PiS-u

Polska Agencja Prasowa SA
05-05-2006, 11:57

Zaprzysiężenie na wicepremiera Andrzeja Leppera to - zdaniem Tadeusza Mazowieckiego - czarny dzień dla kariery politycznej Jarosława Kaczyńskiego. Jak ocenił, jest to koniec jego wspinania się do góry w polityce.

Zaprzysiężenie na wicepremiera Andrzeja Leppera to - zdaniem Tadeusza Mazowieckiego - czarny dzień dla kariery politycznej Jarosława Kaczyńskiego. Jak ocenił, jest to koniec jego wspinania się do góry w polityce. 

Pierwszy premier III Rzeczypospolitej był gościem piątkowego "Kontrwywiadu" Kamila Durczoka w radiu RMF FM.

"Jarosław Kaczyński powinien mieć poczucie klęski" - podsumował budowanie koalicji rządowej przez przywódcę PiS były premier. "Nie wróżę długiego trwania tej koalicji - dodał Mazowiecki.

"Teraz przychodzi moment, w którym Andrzej Lepper musi zdać sobie sprawę z odpowiedzialności za państwo i to jest takie pytanie, czy to poczucie odpowiedzialności za państwo będzie górowało" - dodał były premier.

Tadeusz Mazowiecki skrytykował także sposób, w jaki  - jego zdaniem - Jarosław Kaczyński próbuje budować IV Rzeczpospolitą. Budowanie jej na, jak to określił,  "zniszczeniu III" to "wielki błąd". Podkreślił, że tworzenie silnej Polski powinno opierać się na dialogu, a nie na podporządkowaniu się woli polityków PiS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Mazowiecki: Lepper w rządzie to czarny dzień w karierze politycznej prezesa PiS-u