Melania Trump zagroziła pozwem szkole językowej z Zagrzebia

opublikowano: 20-09-2017, 13:54
aktualizacja: 20-09-2017, 13:56

Prawniczka Melanii Trump zagroziła pozwem szkole językowej z Zagrzebia, która wykorzystała wizerunek żony prezydenta Donalda Trumpa do reklamowania swoich usług.

Na billboardach stojących w stolicy Chorwacji oprócz wizerunku Melanii Trump znalazł się slogan: „tylko wyobraź sobie, jak daleko możesz zajść z odrobiną angielskiego”.

Melania Trump
Zobacz więcej

Melania Trump fot. Bloomberg

Po zagrożeniu pozwem prywatna szkoła językowa zdecydowała się zdjąć swoje reklamy z Melanią Trump. Reprezentująca ją słoweńska prawniczka Natasa Pirc-Musar nie wykluczyła jednak dalszych kroków prawnych.

Amerykańska „pierwsza dama” wynajęła kancelarię prawną w Słowenii, gdzie się urodziła i mieszkała przez ok. 20 pierwszych lat życia, z powodu wykorzystywania jej wizerunku na masową skalę bez pozwolenia. Proceder nasilił się kiedy Donald Trump został prezydentem USA. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu