Miedwiediew: Rosja nie chce konfrontacji i nie zamierza się izolować

PAP
opublikowano: 31-08-2008, 18:42

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył w niedzielę w wywiadzie dla rosyjskich stacji telewizyjnych Kanał Pierwszy, Rossija i NTV, że Moskwa nie chce konfrontacji i nie zamierza się izolować.

Miedwiediew powiedział też, że Rosja nie zaakceptuje ładu światowego, w którym decyzje podejmuje jedno państwo - USA.

Rosyjski prezydent po raz kolejny oznajmił również, że decyzje Rosji w sprawie Osetii Płd. i Abchazji miały zapobiec ludobójstwu.

Zapowiedział też, że przygotowywane układy Moskwy z Cchinwali i Suchumi będą zawierały zapisy o poparciu ze strony Rosji w sferze gospodarczej, socjalnej i militarnej.

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył w niedzielę, że decyzja jego kraju o uznaniu niepodległości Osetii Południowej i Abchazji, dwóch samozwańczych republik na terytorium Gruzji, jest nieodwracalna.

Prezydent nie wykluczył, że w razie potrzeby Rosja uchwali specjalne ustawy o sankcjach dyplomatycznych i ekonomicznych przeciwko innym krajom.

Miedwiediew zapowiedział również, że polityka zagraniczna Rosji pod jego rządami będzie się opierała na pięciu fundamentalnych zasadach: obronie życia rosyjskich obywateli, priorytecie prawa międzynarodowego, wielobiegunowości świata, rozwoju przyjaznych relacji z innymi państwami i współpracy z zaprzyjaźnionymi regionami. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu