Mikosz: loty do USA zwiększą przychody Kenya Airways o około 10 proc.

Linie Kenya Airways oczekują, że dzięki uruchomionym połączeniom do Stanów Zjednoczonych znacząco wzrosną przychody tego afrykańskiego przewoźnika, donosi Reuters.

Zdaniem Sebastiana Mikosza, który stoi na czele spółki, roczne przychody z tego tytułu od 2019 r. mogą wzrosnąć o 10 proc.

Zobacz więcej

Sebastian Mikosz fot. Grzegorz Kawecki

Linie, w których 7,8 proc. udziałów ma francusko-holenderski gigant lotniczy Air France-KLM, zaczęły już przyjmować rezerwacje na loty do Nowego Jorku na przeloty Boeingiem 787 Dreamliner, biorącego na pokład 234 pasażerów.

Połączenie z USA zostało uruchomione po raz pierwszy w październiku 2017 r.

Nowa trasa długodystansowa jest częścią planu ożywienie losu linii lotniczej po tym, jak zbliżyła się do upadku, co doprowadziło w listopadzie do restrukturyzacji finansowej w wysokości 2 mld USD. Obejmowała ona pomoc rządową, która zmniejszyła udział Air France-KLM.

Przychody mogą zwiększyć się o około 10 proc. już w 2019 r. - powiedział dyrektor generalny Sebastian Mikosz podczas imprezy zorganizowanej w związku z uruchomieniem nowej 15-godzinnej trasy.

Obecnie podróżujący z USA do Kenii i w przeciwnym kierunku zmuszeni są do przesiadki w Europie lub w rejonie Zatoki, co wydłuża podróż do 20 godzin lub więcej. 

To symbol powrotu Kenya Airways – stwierdził prezes Michael Joseph.

Kenia od dawna chciała mieć bezpośrednie połączenia ze Stanami Zjednoczonymi, ale dopiero w lutym 2017 r.  kenijscy przewoźnicy otrzymali w USA zezwolenie bezpieczeństwa, po gruntownej modernizacji obiektów na głównym lotnisku w Nairobi.

Sebastian Mikosz powiedział, że nowa trasa ma na celu zachęcenie do podróży biznesowych i turystycznych do Stanów Zjednoczonych, które, są największym źródłem odwiedzających Kenię.

W pierwszych 10 miesiącach 2017 roku podróż do Kenii ze Stanów Zjednoczonych odbyło 95 771 osób, co oznacza wzrost o 20 proc. w ciągu ostatnich dwóch lat – dodaje Mikosz.

W Kenii działają też regionalne ośrodki dla 48 amerykańskich firm lub organizacji, takich jak Google czy IBM.

Bezpośrednie loty utworzą około 150 nowych miejsc pracy w Kenya Airways – dodaje Mikosz, który został zatrudniony przez kenijskiego przewoźnika w czerwcu 2017 r. aby pomóc w jego restrukturyzacji. Mikosz wcześniej stał na czele polskiego przewoźnika PLL LOT.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Mikosz: loty do USA zwiększą przychody Kenya Airways o około 10 proc.