Mikosz: loty do USA zwiększą przychody Kenya Airways o około 10 proc.

opublikowano: 11-01-2018, 12:15

Linie Kenya Airways oczekują, że dzięki uruchomionym połączeniom do Stanów Zjednoczonych znacząco wzrosną przychody tego afrykańskiego przewoźnika, donosi Reuters.

Zdaniem Sebastiana Mikosza, który stoi na czele spółki, roczne przychody z tego tytułu od 2019 r. mogą wzrosnąć o 10 proc.

Sebastian Mikosz
fot. Grzegorz Kawecki

Linie, w których 7,8 proc. udziałów ma francusko-holenderski gigant lotniczy Air France-KLM, zaczęły już przyjmować rezerwacje na loty do Nowego Jorku na przeloty Boeingiem 787 Dreamliner, biorącego na pokład 234 pasażerów.

Połączenie z USA zostało uruchomione po raz pierwszy w październiku 2017 r.

Nowa trasa długodystansowa jest częścią planu ożywienie losu linii lotniczej po tym, jak zbliżyła się do upadku, co doprowadziło w listopadzie do restrukturyzacji finansowej w wysokości 2 mld USD. Obejmowała ona pomoc rządową, która zmniejszyła udział Air France-KLM.

Przychody mogą zwiększyć się o około 10 proc. już w 2019 r. - powiedział dyrektor generalny Sebastian Mikosz podczas imprezy zorganizowanej w związku z uruchomieniem nowej 15-godzinnej trasy.

Obecnie podróżujący z USA do Kenii i w przeciwnym kierunku zmuszeni są do przesiadki w Europie lub w rejonie Zatoki, co wydłuża podróż do 20 godzin lub więcej. 

To symbol powrotu Kenya Airways – stwierdził prezes Michael Joseph.

Kenia od dawna chciała mieć bezpośrednie połączenia ze Stanami Zjednoczonymi, ale dopiero w lutym 2017 r.  kenijscy przewoźnicy otrzymali w USA zezwolenie bezpieczeństwa, po gruntownej modernizacji obiektów na głównym lotnisku w Nairobi.

Sebastian Mikosz powiedział, że nowa trasa ma na celu zachęcenie do podróży biznesowych i turystycznych do Stanów Zjednoczonych, które, są największym źródłem odwiedzających Kenię.

W pierwszych 10 miesiącach 2017 roku podróż do Kenii ze Stanów Zjednoczonych odbyło 95 771 osób, co oznacza wzrost o 20 proc. w ciągu ostatnich dwóch lat – dodaje Mikosz.

W Kenii działają też regionalne ośrodki dla 48 amerykańskich firm lub organizacji, takich jak Google czy IBM.

Bezpośrednie loty utworzą około 150 nowych miejsc pracy w Kenya Airways – dodaje Mikosz, który został zatrudniony przez kenijskiego przewoźnika w czerwcu 2017 r. aby pomóc w jego restrukturyzacji. Mikosz wcześniej stał na czele polskiego przewoźnika PLL LOT.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane