Mnuchin oczekuje wysokiej dynamiki PKB USA

opublikowano: 28-06-2018, 12:36
aktualizacja: 28-06-2018, 12:37

Sekretarz skarbu USA Steve Mnuchin oczekuje "dużej wartości PKB w drugim kwartale". W wywiadzie dla CNBC dygnitarz stwierdził, że gospodarka USA jest silna dzięki planowi podatkowemu i deregulacji wprowadzanych przez prezydenta Donalda Trumpa.

Jesteśmy podekscytowani, to jest sześciomiesięczna rocznica obniżek podatków, spodziewamy się dużej wartości PKB w drugim kwartale – powiedział Mnuchin. 

Steven Mnuchin
Zobacz więcej

Steven Mnuchin fot. Bloomberg

Najnowszy model prognozy PKB opracowany przez oddział Fed z Atlanty wskazuje,  że gospodarka USA rosła w tempie 4,5 proc. w ujęciu rocznym w drugim kwartale.

Ostatnie szacunki dotyczące wzrostu produktu krajowego brutto były wolniejsze niż wcześniejsze dwie projekcje zakładające wpierw 4,8 proc. a następnie 4,7 proc. 

Nie mam pojęcia, czy będzie to wysoki poziom wzrostu gospodarczego, ale rok temu ludzie śmiali się, gdy mówiliśmy o 3 proc. dynamice PK B – stwierdził Mnuchin. Mamy do czynienia z gospodarką, która znajduje się w dobrej kondycji w dużej mierze ze względu na plan podatkowy prezydenta i ulgi prezydenta w zakresie regulacji i zawsze mówiliśmy, że handel jest częścią tego – dodaje sekretarz skarbu.

Mnuchin broni również decyzji administracji Trumpa o stosowaniu prawodawstwa w celu wzmocnienia kontroli inwestycji, mówiąc, że niektóre kraje otrzymają podwyższoną ocenę w ramach zmian mających na celu ochronę technologii USA.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Newsmax

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu