Mobius nie wierzy w wejście Aramco na NYSE lub LSE

opublikowano: 10-11-2017, 07:01
aktualizacja: 10-11-2017, 07:01

Prezydent Donald Trump dał do zrozumienia, że saudyjski gigant naftowy Aramco będzie notowany na giełdzie nowojorskiej. Znany inwestor Mark Mobius jest przekonany, że tak się nie stanie.

Wiele z największych giełd na świecie chce, aby to na nich pierwotną ofertę publiczną przeprowadziło Aramco, które będzie prawdopodobnie jedną z najdroższych spółek giełdowych na świecie. Państwowa spółka naftowa Arabii Saudyjskiej w drugiej połowie 2018 roku wejdzie na krajową giełdę, ale także na jedną z zagranicznych.

Zobacz więcej

Mark Mobius

Bloomberg

- Myślę, że Nowy Jork jest raczej poza grą z powodu ryzyka prawnego. Londyn pewnie też się nie liczy bo oni w Aramco nie chcą ujawniać zbyt dużo wewnętrznych informacji, dlatego będzie bardzo interesujące co stanie się w tej sprawie – powiedział Mobius w CNBC.

W czerwcu The Financial Times pisał, że prawnicy ostrzegali Arabię Saudyjską o ryzyku związanym z wejściem na New York Stock Exchange. Określili je jako największe ryzyko prawne wśród wszystkich jurysdykcji. W sierpniu Reuters pisał, że władze Arabii Saudyjskiej wciąż preferują Nowy Jork pomimo tego ryzyka.

Mobius powiedział, że kluczowe dla oferty Aramco jest zwiększenie przejrzystości działań spółki. Podkreślił, że niezbędna jest również informacja co z jej zyskami, które dotychczas w całości szły do kasy królestwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc,.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu