Na GPW bardzo mocna przecena, najbliższe sesje będą nerwowe

Internet Securities
opublikowano: 22-05-2006, 17:04

Na poniedziałkowej sesji indeks WIG 20 stracił aż 5,57 %. W ocenie zarządzających spadki w Polsce i całym regionie spowodowali wycofujący się z rynków wschodzących inwestorzy zagraniczni. Zdaniem zarządzających najbliższe sesje będą nerwowe, a poniedziałek może oznaczać początek trwającej co najmniej do jesieni bessy.

Na poniedziałkowej sesji indeks WIG 20 stracił aż 5,57 %. W ocenie zarządzających spadki w Polsce i całym regionie spowodowali wycofujący się z rynków wschodzących inwestorzy zagraniczni. Zdaniem zarządzających najbliższe sesje będą nerwowe, a poniedziałek może oznaczać początek trwającej co najmniej do jesieni bessy.

„Dzisiaj mieliśmy wyprzedaż wśród inwestorów zagranicznych, bardzo wysokie były przy tym obroty. Traciły Polska, Czechy, Węgry i Turcja. Była to przełomowa sesja, która przypomniała rynkowi, że istnieje coś takiego jak bessa” – powiedział Konrad Łapiński, zarządzający w TFI Skarbiec.

„Na najbliższych sesjach będzie bardzo duża zmienność, bardzo duża nerwowość i próba obrony poziomu 2.750 pkt na WIG 20” – uważa Łapiński.

Indeks WIG 20 na koniec sesji w piątek wyniósł 2.862,68 pkt po spadku o 5,57%.Wartość obrotów na rynku akcji to 1.987 mln zł.

Łapiński uważa, że przebieg poniedziałkowej sesji może wskazywać na rozpoczęcie kilkumiesięcznej bessy, która zakończy się najwcześniej jesienią.

„Jeżeli z gospodarek regionu będą napływały dobre informacje to jesienią po dłuższych spadkach może być dobry czas do robienia zakupów na giełdzie, ale jeżeli takich dobrych informacji nie będzie spadki mogą potrwać znacznie dłużej” – powiedział Łapiński. (ISB)

esc/maza

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na GPW bardzo mocna przecena, najbliższe sesje będą nerwowe