"Nad Cyfrowym wisi groźba podaży akcji"

KZ, Bloomberg
15-11-2013, 10:21

Analitycy Wood i UBS zwracają uwagę na ryzyko, jakim dla notowań Cyfrowego jest brak lock-upu na akcje, będące w posiadaniu głównych akcjonariuszy.

Po transakcji przejęcia Polkometela Pola Investment, Karswell, Sensor Overseas i Argumenol kontrolować będą 78 proc. głosów na WZA Cyfrowego Polsatu.

Gabriela Burdach z Wood spekuluje, że akcjonariusze mogą dążyć do sprzedaży wartego 4 mld zł pakietu tak, by zwiększyć free float do około 50 proc. i zdobyć kapitał na inwestycje w LTE. Zdaniem analityczki, pieniądze mogą być zainwestowane w projekty Sferii i Midasa.

Michał Potyra z UBS również uważa, że emisja na przejęcie Polkomtela tworzy nawis podażowy akcji ze strony głównych akcjonariuszy. Specjalista obniżył rekomendację z "kupuj" do "neutralnie".

Wczoraj na konferencji prasowej przedstawiciele Cyfrowego Polsatu poinformowali, że akcje nie zostaną co prawda objęte lock-upem, ale akcjonariusze deklarują, że w "najbliższym czasie" nie będą ich sprzedawać.

W piatek o godz. 9.56 kurs Cyfrowego Polsatu rósł o 2,1 proc. do 20,83 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / "Nad Cyfrowym wisi groźba podaży akcji"