Największa giełda derywatów nie jest już w USA

opublikowano: 21-01-2020, 12:26

Indyjska giełda NSE wyprzedziła amerykańską CME Group i stała się największym pod względem ilości kontraktów rynkiem instrumentów pochodnych na świecie.

Na giełdzie w Mumbaju handlowano w ubiegłym roku największą ilością kontraktów na świecie, wynika z danych Stowarzyszenia Branży Kontraktów Terminowych (FIA).

Wolumen na indyjskiej giełdzie wzrósł w ubiegłym roku aż o 58 proc. do ok. 6 mld kontraktów wobec 4,83 mld na amerykańskim CME. NSE tłumaczy tak wysoką dynamikę wzrostem liczby inwestorów. Pod względem wartości indyjska giełda jest wciąż daleko w tyle za amerykańską. W Mumbaju wartość obrotu wyniosła 2,2 bln USD, a w Chicago 35,5 bln USD.

- To sympatyczny kamień milowy, ale pokazuje także wzrost spekulacji w Indiach w czasie kiedy rynek kasowy nie radzi sobie dobrze – powiedział Deven Choksey, nadzorujący inwestycje i analizę w K.R. Choksey Shares and Securities Pvt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane