Czytasz dzięki

Największa japońska linia lotnicza oczekuje prawie 5 mld USD straty

opublikowano: 27-10-2020, 11:45

ANA Holdings ogłosiła we wtorek, że spodziewa się 510 mld JPY (4,87 mld USD) straty w obecnym roku rozrachunkowym, informuje AFP.

Największa japońska linia lotnicza poinformowała, że w pierwszym półroczu jej strata netto sięgnęła 188,4 mld JPY (1,8 mld USD). Rok wcześniej zakończyła ten okres 56,7 mld JPY zysku. Pogorszenie wyniku jest oczywiście skutkiem krachu branży spowodowanym przez pandemię i wymuszone przez nią ograniczenia podróżowania. Przychody przewoźnika spadły o 72 proc. do 291,8 mld JPY w pierwszym półroczu.

ANA prognozuje w całym roku, kończącym się 31 marca 2021 r., aż 510 mld JPY straty netto. Poprzedni zakończyła zyskiem wynoszącym 27,6 mld JPY. Prezes Shinya Katanozaka podkreślił, że spółka z pewnością nie podda się i będzie dokładać wszelkich starań aby osiągnąć jak największe przychody i najlepszy możliwy wynik netto.

Lokalne media informowały, że największy japoński przewoźnik lotniczy planuje redukcję zatrudnienia o 3,5 tys. ludzi. Spółka zapowiedziała, że wycofa z floty 35 samolotów w tym roku, głównie Boeingów 777 obsługujących połączenia długodystansowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane