Największa polisa w ramach ubezpieczeń gwarantowanych przez Skarb Państwa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-03-2006, 13:52

Ok. 92 mln USD - taka jest wartość największej dotychczas umowy ubezpieczenia wystawionej przez Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych SA (KUKE) w ramach gwarantowanych przez Skarb Państwa ubezpieczeń średnio- i długoterminowych - poinformowała KUKE w piątkowym komunikacie.

Ok. 92 mln USD - taka jest wartość największej dotychczas umowy ubezpieczenia wystawionej przez Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych SA (KUKE) w ramach gwarantowanych przez Skarb Państwa ubezpieczeń średnio- i długoterminowych - poinformowała KUKE w piątkowym komunikacie.

    Należąca do Skarbu Państwa KUKE obejmie ochroną ubezpieczeniową kredyt dla nabywcy, organizowany przez Citibank N.A. i udzielony przez konsorcjum banków Citibank International Plc. (Londyn) / Skandinaviska Enskilda Banken AB (Sztokholm) w celu finansowania kontraktu eksportowego między Stocznią Szczecińską Nowa Sp. z o.o.oraz rosyjskim armatorem na dostawę przez stocznię trzech kontenerowców.

    Pierwsze wypłaty z kredytu, następujące już na 6 miesięcy przed dostawą pierwszego statku, mają umożliwić stoczni uzyskanie środków finansowych na zakończenie procesu produkcji. Kredyt jest przeznaczony na finansowanie kontraktu podczas budowy statków, jak również po ich dostawie i zakłada 8,5-roczny okres spłaty.

    W 2006 roku KUKE zapowiada ubezpieczenia kolejnych kredytów średnio- i długoterminowych przeznaczonych na finansowanie eksportu statków produkowanych przez polskie stocznie.

    KUKE SA jest należącą do Skarbu Państwa firmą ubezpieczeniową, wyspecjalizowaną w ubezpieczaniu, z gwarancjami Skarbu Państwa, kontraktów eksportowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane