Największe osłabienie juana od 2016 r.

opublikowano: 06-05-2019, 06:57

Chińska waluta słabła najmocniej od ponad trzech lat po tym jak prezydent USA zagroził podwyższeniem w tym tygodniu ceł na chiński import.

Notowania juana wobec dolara zmieniały się w niewielkim stopniu od początku roku dzięki pozytywnym doniesieniom dotyczącym toczących się chińsko-amerykańskich negocjacji handlowych. Spokój prysnął po tym, jak w niedzielę Donald Trump niespodziewanie zasygnalizował możliwość podwyższenia już w piątek ceł na chiński import wartości 200 mld USD. Prezydent USA jest niezadowolony z powolnego tempa negocjacji z Chinami, a także prób zmiany wcześniejszych ustaleń przez Pekin.

Juany, dolary
Zobacz więcej

Juany, dolary fot. Bloomberg

Rynek walutowy zareagował nerwowo. Wskaźnik popytu na kontrakty na osłabienie juana wzrósł najmocniej od pierwszych dni tego roku. 

- Inwestorzy będą grali na spadek juana, wyceniając na nowo ryzyko związane z wojną handlową, bo nowe wydarzenia są odwrotem od dotychczasowego pozytywnego progresu - powiedział Ken Cheung, strateg walutowy w Mizuho Bank w Hongkongu. – Wiadomość była nieoczekiwana. Zlecenia stop-loss osłabią juana jeszcze mocniej – dodał.

Jason Daw, szef strategii gospodarek wschodzących w  Societe Generale w Singapurze uważa, że juan może osłabnąć do 6,9 za dolara jeszcze w tym kwartale jeśli USA podwyższą cła i negocjacje handlowe zostaną wstrzymane.

Juan notowany poza Chinami kontynentalnymi słabł nawet o 1,3 proc., najmocniej od stycznia 2016 roku. Obecnie słabnie o 0,9 proc. do 6,7942 za dolara.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy