NBP nie zwiększył aktywności na rynku walutowym

10-04-2001, 13:03

WARSZAWA (Reuters) - Wtorkowe monitorowanie rynku walutowego przez Narodowy Bank Polski (NBP) nie jest intesywniejsze niż zwykle, poinformował Paweł Narożny dyrektor departamentu komunikacji banku centralnego.

Niektórzy dealerzy uważają, że NBP zwiększył aktywność na rynku, czego skutkiem był półprocentowy spadek kursu złotego wobec dolara i euro. Rynek obawiał się możliwości interwencji banku centralnego.

"Nie działamy aktywniej niż zwykle, jak codziennie rutynowo monitorujemy rynek" - powiedział Reuterowi Paweł Narożny.

Niektórzy inwestorzy uważają, że NBP może zainterweniować, aby osłabić złotego, mimo tego iż w ostatnich miesiącach przeciwko interwencjom wypowiadali się członkowie Rady Polityki Pieniężnej (RPP).

Narożny zapytany, czy kurs zlotego jest zbyt wysoki powiedział: "Jest on na poziomie rynkowym".

Od początku 2001 roku złoty wzmocnił się o 3,2 procent wobec dolara i 6,6 procent do euro. Ekonomiści uważają, że dalsze wzmocnienie polskiej waluty może uderzyć w eksport i zagrozić poprawie na rachunku obrotów bieżących.

((Reuters Serwis Polski, tel. +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / NBP nie zwiększył aktywności na rynku walutowym