Nestle rezygnuje z produkcji wyrobów mleczarskich w Polsce

opublikowano: 16-09-2003, 16:44

PAP: Nestle Polska SA sprzedała fabrykę wyrobów mleczarskich w Kobylnicy koło Słupska, gdyż zamierza zrezygnować z produkcji świeżych wyrobów mleczarskich w Polsce - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka Nestle Polska Agnieszka Wąsak.

"Umowa wchodzi w życie 1 listopada. Sprzedaż fabryki wynika z decyzji kierownictwa Nestle Polska o zaprzestaniu produkcji świeżych wyrobów mleczarskich w Polsce" - powiedziała Agnieszka Wąsak. Rzeczniczka nie podała ceny sprzedaży.

Nabywcą jest Lacpol, jeden z największych polskich eksporterów wyrobów mleczarskich. Grupa Lacpol zobowiązała się w umowie do utrzymania obecnego poziomu zatrudnienia w fabryce w Kobylnicy, tzn. 170 osób, oraz utrzymania warunków umów o pracę przez przynajmniej 18 miesięcy.

W ubiegłym roku przychody ze sprzedaży Nestle Polska SA, grupującej zakłady w Poznaniu, Kargowej, Kaliszu i Kobylnicy i zatrudniającej we wszystkich oddziałach około 2,5 tys. osób, przekroczyły 1,35 mld zł. Były o ponad 80 mln zł większe niż w roku 2001. Zysk netto spółki za 2002 rok wyniósł niemal 55 mln zł.

Koncern Nestle ma w Polsce również udziały w firmach produkujących wodę mineralną (Nałęczowianka i Mazowszanka), w spółce Toruń-Pacific CPP, największym w kraju producencie płatków śniadaniowych, oraz w spółce Schoeller produkującej lody.

Założona w Szwajcarii w 1867 r. spółka Nestle jest obecnie największą na świecie firmą przemysłu spożywczego. Wraz z wchodzącymi w skład grupy spółkami zatrudnia ponad 254 tys. pracowników w około 500 zakładach w 80 krajach świata.

Obroty Nestle w 2002 roku osiągnęły wartość 89 mld franków szwajcarskich.

Zysk netto koncernu w pierwszym półroczu 2003 roku spadł o 51 proc. i wyniósł 2,78 mld franków wobec 5,66 mld franków w tym samym okresie 2002 roku. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Nestle rezygnuje z produkcji wyrobów mleczarskich w Polsce